PL  EN
Dołącz do nas...

Facebook | TwitterPCC Newsletter

Bądź na bieżąco! Kliknij,
by otrzymać nasz newsletter


AKTUALNOŚCI


31/12/2016

Bartosz Michałowski Dyrektorem Chóru Filharmonii Narodowej w Warszawie


1 stycznia 2017 roku założyciel i Dyrektor Artystyczny Poznańskiego Chóru Kameralnego, Bartosz Michałowski, obejmie stanowisko Dyrektora Chóru Filharmonii Narodowej w Warszawie. To najbardziej prestiżowe stanowisko w polskiej chóralistyce, obejmie po twórcy sukcesów zespołu, profesorze Henryku Wojnarowskim.

Z radością informujemy, że mimo nowych obowiązków, Bartosz Michałowski nie zamierza rezygnować z prowadzenia Poznańskiego Chóru Kameralnego.

Więcej informacji: bartoszmichalowski.com
11/10/2016

Przesłuchania 2016


Zapraszamy na przesłuchania do Poznańskiego Chóru Kameralnego. To jedyna taka okazja w 2016 roku! Na zgłoszenia czekamy do 21 października.

Szczegóły i zgłoszenia: info@poznanskichorkameralny.com.
05/09/2016

Missa in honorem Sancti Adalberti


17 września 2016 roku, o godzinie 20:15, w Bazylice kolegiackiej w Poznaniu odbędzie się prawykonanie Missa in honorem Sancti Adalberti Łukasza Urbaniaka - znakomitego kompozytora, laureata międzynarodowych konkursów, w tym Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego Opus 966 organizowanego w Poznaniu.

To wyjątkowe dzieło:

 • Utwór powstaje w ramach obchodów jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski
 • Jest to pierwsza Msza ku czci św. Wojciecha w historii muzyki polskiej
 • Obok Poznańskiego Chóru Kameralnego pod dyrekcją Bartosza Michałowskiego, kwintetu instrumentów dętych i perkusistów, którzy zagrają na kotłach i dzwonach rurowych, w rolę wykonawcy wcieli się... 966-osobowa publiczność. Partia wiernych, zapisana w specjalnej partyturze, obejmuje m.in. szept, recytację, śpiew, używanie dzwonków, papieru, wody, imitację szumu wiatru.


Wykonawcą dzieła może zostać każdy, kto zjawi się 17 września w poznańskiej Farze. Nie potrzeba do tego przygotowania muzycznego! Warto jednak zarejestrować się na stronie missa966.pl by otrzymać specjalną instrukcję wykonawczą i wszelkie potrzebne informacje.

Wstęp na koncert jest bezpłatny
07/06/2016

Pärt i Williams w Filharmoniach w Gorzowie i Poznaniu


W maju Poznański Chór Kameralny był gościem Filharmonii w Poznaniu i Gorzowie. 13 maja, wraz z Orkiestrą Filharmonii Gorzowskiej pod batutą Moniki Wolińskiej wykonał mistyczne Te Deum na trzy chóry, smyczki, fortepian preparowany i taśmę, estońskiego kompozytora Arvo Parta. Na estradzie pojawił się również laureat Grammy - Włodek Pawlik.
Dzień później, podczas 453. Koncertu Poznańskiego Filharmonii Poznańskiej, zatytułowanego Muzyka i.Antarktyka, Poznański Chór Kameralny wystąpił z Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej pod dyrekcją Łukasza Borowicza. W programie Sinfonia Antartica - VII Symfonia Ralpha Vaughana Williamsa.

Koncert w Filharmonii Gorzowskiej
Koncert w Filharmonii Poznańskiej20/03/2016

Prawykonanie Stabat Mater Grzegorza Duchnowskiego


Na zaproszenie Filharmonii Gorzowskiej, Poznański Chór Kameralny dokonał prawykonania Stabat Mater Grzegorza Duchnowskiego, utworu napisanego w ramach ministerialnego programu Zamówienia Kompozytorskie. Premiera dzieła odbyła się w kościele pw. Pięciu Braci Męczenników w Gorzowie Wielkopolskim. Zespołowi towarzyszyła Dorota Szczepańska (sopran) oraz Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej pod dyrekcją Moniki Wolińskiej.

Prawykonanie poprzedziła część chóralna a cappella, w której zabrzmiały utwory Michaela McGlynna, Henryka Mikołaja Góreckiego, Andrzeja Koszewskiego, Łukasza Urbaniaka, Marka Raczyńskiego oraz Györgya Deák-Bárdosa.

Galeria zdjęć 
01/12/2015

Transmisja koncertu z Concerto Köln w NOSPR

Program II Polskiego Radia będzie transmitował koncert Poznańskiego Chóru Kameralnego ze znakomitą niemiecką orkiestrą Concerto Köln. Zapraszamy na transmisję w piątek, 4 grudnia 2015 o godzinie 19:30.

Informacje o koncercie i biletach


10/09/2015

Zapraszamy do zespołu!

Jeśli masz od 19 do 33 lat i chciałbyś śpiewać w Poznańskim Chórze Kameralnym, wypełnij poniższy formularz i zgłoś się na przesłuchania! Możesz też wysłać nam maila.


15/10/2015: Formularz jest już nieaktywny, ponieważ zakończyliśmy przesłuchania. Jeśli chcesz dołączyć do zespołu, wyślij do nas maila.21/06/2015

L'Orphée d'Or 2015 - międzynarodowe wyróżnienie dla Poznańskiego Chóru Kameralnego!

Dwupłytowy album Oratorio la morte di San Filippo Neri, nagrany z udziałem Poznańskiego Chóru Kameralnego Bartosza Michałowskiego, otrzymał prestiżową międzynarodową nagrodę Złotego Orfeusza - L'Orphée d'Or. Wyróżnienie przyznawane jest przez paryską l'Académie du Disque Lyrique.

Oratorium o śmierci Świętego Filipa Neri Pasquale Anfossiego (1727-1797), zarejestrowano na Świętej Górze koło Gostynia, w ramach VIII Festiwalu Muzyki Oratoryjnej Musica Sacromontana.
Wśród wykonawców znaleźli się również: Iwona Hossa, Anna Mikołajczyk Niewiedział, Agnieszka Rehlis, Rafał Bartmiński oraz Orkiestra Sinfonia Viva pod batutą Tomasza Radziwonowicza.
Reżyserem nagrania jest Łukasz Kurzawski.

Strona l'Académie du Disque Liyrique
Fragmenty oratorium | Recenzja Adama Olafa Gibowskiego04/03/2015

Nominacja do Fryderyka 2015

Z radością informujemy, że album Oratorio la morte di San Filippo Neri został nominowany do Fryderyka 2015 w kategorii Album roku - muzyka chóralna, oratoryjna i operowa.11/02/2015

Przesłuchania 2015

Nie czekaj na lepszy moment - najlepszy jest właśnie teraz! Zapraszamy Cię na przesłuchania do Poznańskiego Chóru Kameralnego.

Jeśli masz 19-33 lat, a śpiewanie to twoja pasja lub to, czym zawsze chciałeś się zająć, daj nam o tym znać!

Posłuchaj nas na myspace.com/PoznanChamberChoir

A teraz zobacz co przed nami:
 • Happy Birthday JS! Arcydzieła baroku z okazji 330. urodzin Johanna Sebastiana Bacha
 • Koncert ze znakomitym Kammerchor Hannover
 • Misa Criola i afrykańska Missa Luba w monumentalnej Bazylice na Świętej Górze
 • Dwa koncerty na Międzynarodowym Festiwalu Gaude Mater
 • Koncert Galowy w Filharmonii Gorzowskiej
 • Niezwykły Faust Księcia Antoniego Radziwiłła
 • Konkursowe emocje i koncert prawykonań Opus 966
oraz wiele innych, równie atrakcyjnych projektów!

Czas na twój ruch:
Możesz też do nas zadzwonić: +48 662 422 102

Zapraszamy!05/11/2014

Złota Płyta

A 27I 5lbum DVD Dżem Symfonicznie z udziałem Poznańskiego Chóru Kameralnego i orkiestry Le Quattro Stagioni uzyskał status złotej płyty!

Wręczenie wyróżnienia i koncert, podczas którego zabrzmi komplet przebojów z nagrodzonego albumu odbędzie się 14 listopada 2014 w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.01/10/2014

Rozmowa na początek sezonu

Zapraszamy do posłuchania rozmowy o planach Poznańskiego Chóru Kameralnego na rozpoczęty własnie sezon 2014/2015. Z szefem zespołu, Bartoszem Michałowskim, na antenie Polskiego Radia Merkury, rozmawiała Ewa Mikołajewska.

Posłuchaj!20/09/2014

Przesłuchania do chóru!

Z przyjemnością informujemy, że jesienne przesłuchania do Poznańskiego Chóru Kameralnego Bartosza Michałowskiego odbędą się w dniach 29 września - 17 października 2014.

Aby wziąć w nich udział wystarczy wysłać maila na info@poznanskichorkameralny.com, lub zadzwonić bądź wysłać sms pod numer 662 422 102.

Do udziału w przesłuchaniach zapraszamy wszystkich chętnych - niezależnie od posiadanych umiejętności i doświadczenia!01/09/2014

Premiera na festiwalu Musica Sacromontana

Podczas IX Festiwalu Muzyki Oratoryjnej Musica Sacromontana, odbywającego się na Świętej Górze, Poznański Chór Kameralny dokona prawykonania Litanii Jana Wańskiego - wielkopolskiego kompozytora urodzonego w 1756 roku. Prezentację dzieła poprzedzą utwory Michaela McGlynna, Henryka Mikołaja Góreckiego i Marka Raczyńskiego.

Szczegóły: www.jozefzeidler.eu01/08/2014

Po raz trzeci na Transatlantyk Festival

8 sierpnia Poznański Chór Kameralny po raz trzeci wystąpi na prestiżowym Transatlantyk Festival.
Podczas Gali Otwarcia festiwalu wraz z Transatlantyk Symphony Orchestra pod dyrekcją Moniki Wolińskiej śpiewacy wykonają utwór Universa - Recomposed laureata Oscara, Jana AP Kaczmarka.20/05/2014

Najnowsza płyta już w czerwcu

Oratorium o śmierci św. Filipa Neri Pasquale Anfossiego to najnowsza płyta z udziałem Poznańskiego Chóru Kameralnego, Anny MikólaJczyk-Niewiedział, Agnieszki Rehlis, Iwony Hossy, Rafała Bartmińskiego oraz Orkiestry Sinfonia Viva pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza. Album, wydany w prestiżowej serii Musica Sacromontana ukaże się 7 czerwca 2014.27/04/2014

Totus Tuus - śladami swiętości

Z okazji kanonizacji papieża Jana Pawła II Poznański Chór Kameralny prezentuje nowy projekt koncertowy, łączący muzykę sakralną a cappella ze słowami Papieża Polaka.
Pierwsze koncerty Totus Tuus - śladami świętości odbędą się w maju w kościele św. Wojciecha w Koninie oraz kościele NSPJ w Nowym Tomyślu. Zaplanowano również koncert na Jasnej Górze w Częstochowie, który odbędzie się 14 października 2014.15/03/2014

Koncert w Lincoln Center w Nowym Jorku

9 listopada 2014 Poznański Chór Kameralny zaśpiewa w Lincoln Center w Nowym Jorku! W programie koncertu, w którym polscy śpiewacy wystąpią obok artystów amerykańskich znalazła się kantata In the Shadow of Holocaust Donalda McCullough. POdczas listopadowego koncertu wykonawców poprowadzi sam kompozytor.29/01/2014

Przesłuchania 2014 - zapraszamy!

Poznański Chór Kameralny zaprasza wszystkich zainteresowanych dołączeniem do zespołu na przesłuchania, które odbędą się pomiędzy 24 lutego a 7 marca 2013.

Chęć udziału można zgłaszać już dziś mailowo lub telefonicznie. Warto się pospieszyć - liczba miejsc w zespole jest ograniczona!

Szczegółowe informacje oraz przyjmowanie zgłoszeń:
Katarzyna Banaszak - manager chóru
impresariat@poznanskichorkameralny.com
+48 662 422 102

Nie wymagamy przygotowania muzycznego, jednak mile widziane będą: dobry głos, doświadczenie w śpiewie chóralnym, umiejętność czytania nut.01/12/2013

Łukasz Urbaniak - Kompozytor Rezydent 2014

Śpiewacy Poznańskiego Chóru Kameralnego - oficjalnego zespołu Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego Opus 966 - przyznali nagrodę Kompozytor Rezydent Poznańskiego Chóru Kameralnego. W wyniku głosowania (przeprowadzonego przez członków chóru jeszcze przed ogłoszeniem wyników) laureatem nagrody został zwycięzca konkursu, Łukasz Urbaniak!

W 2014 roku kompozytor napisze specjalnie dla Poznańskiego Chóru Kameralnego trzy utwory. W ramach współpracy chór zobowiązuje się do ich prawykonania oraz włączenia do stałego repertuaru.

Więcej o konkursie Opus 966 na stronie www.opus966.pl25/09/2013

Przesłuchania 2013 - ostatnia szansa w tym roku!


Poznański Chór Kameralny zaprasza wszystkich zainteresowanych dołączeniem do zespołu na przesłuchania, które odbędą się w dniach 1 - 14 października 2013.

Chęć udziału można zgłaszać już dziś mailowo lub telefonicznie:
 • info@poznanskichorkameralny.com
 • +48 662 422 102
Przygotowanie muzyczne nie jest wymagane!
 


26/07/2013

Ponownie na Transatlantyku!


Poznański Chór Kameralny otrzymał zaproszenie do udziału w trzeciej edycji Festiwalu Filmu i Muzyki Transatlantyk. Śpiewacy wystąpią na festiwalu w niedzielę, 4 sierpnia wraz z Orkiestrą l'Autunno pod dyrekcją Adama Banaszaka i flecistką - Sarą Andon. Będzie to wieczór z okazji 35-lecia Varèse Sarabande - jednej z największych wytwórni muzyki filmowej, w której powstały ścieżki dźwiękowe do takich hitów, jak: Wożąc Panią Daisy, Matrix, Shrek, czy Star Trek.

Niedziela, 4 sierpnia 2013, g. 20:00
Aula Uniwersytecka, ul. Wieniawskiego 1
Bilety: 50 PLN

Więcej informacji | Kup bilet15/07/2013

Musica Sacromontana: Oratorium o śmierci Filipa Neri

Podczas ósmej edycji prestiżowego festiwalu Musica Sacromontana zaprezentowane zostanie po raz pierwszy Oratorio La morte di San Filippo Neri (Oratorium o śmierci św. Filipa Neri). Dzieło zostało skompnowane w XVIII w. przez Pasquale Anfossiego, a jego partytura pozyskana ze zbiorów Księży Filipinów w Rzymie.
Poznańskiemu Chórowi Kameralnemu towarzyszyć będą znakomici polscy soliści oraz orkiestra Sinfonia Viva pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza.

Wstęp na koncert jest bezpłatny!25/06/2013

Poznański Chór Kameralny swojemu miastu


28 czerwca, w przeddzień Święta Patronów Miasta Poznania - Świętych Piotra i Pawła - w Sanktuarium Matki Bożej w Cudy Wielmożnej na Wzgórzu Przemysła odbędzie się koncert Poznańskiego Chóru Kameralnego pod dyrekcją Bartosza Michałowskiego.

W programie znajdą się utwory Francisa Poulenca, Gyorgy Deak Bardosa, Gesualdo da Venosy, Feliksa Nowowiejskiego, Andrzeja Koszewskiego i Alberta Beckera.

Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00.
Wstęp wolny.

Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie Miłośników Sztuki Vis Artis przy udziale Ojców Franciszkanów.
Wydarzenie zostało dofinansowane przez Urząd Miasta Poznania.15/05/2013

Otwarta Próba w Dragonie!


W ramach przygotowań do Florilège Vocal de Tours 2013, Poznański Chór Kameralny zaprasza na... otwartą próbę. To jedna z nielicznych okazji by zobaczyć pracę zespołu niejako od kuchni!

Poniedziałek, 20 maja, 20.00
Klub Dragon, Poznań, ul. Zamkowa 3
Wstęp wolny!24/04/2013

Florilège Vocal de Tours 2013


Poznański Chór Kameralny, jako jedyny polski zespół weźmie udział w 42 edycji prestiżowego konkursu Florilège Vocal de Tours we Francji. W zmaganiach konkursowych uczestniczyć będą także chóry z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoch, Norwegii, Szwecji, USA, Filipin i Puerto Rico.19/02/2013

Sponsorzy, partenrzy i patroni medialni...


Przedstawiamy sponsora, partnerów i patronów medialnych, którzy zaangażowali się w jedyne w Polsce muzyczno - filmowe wydarzenie z okazji 70 urodzin jednego z najwybitniejszych amerykańskich kompozytorów, Mortena Lauridsena.

Sponsor: Polsko - Amerykańska Komisja Fulbrighta
Partnerzy: Stowarzyszenie Miłośników Sztuki Vis Artis, Deal, Kino Muza, Estrada Poznańska
Patroni medialni: IKS, Radio Merkury, Radio Emaus, Telewizja WTK, epoznan.pl Culturowo.pl

16/02/2013

Spodoba Wam się ten film...


List Michaela Stillwatera, reżysera filmu Shining Night. A Portrait of Composer Morten Lauridsen do Poznańskiego Chóru Kameralnego i gości wieczoru Lux Aeterna & Shining Night:

Cieszę się, że Poznański Chór Kameralny zorganizuje polską premierę filmu Shining Night: A Portrait of Composer Morten Lauridsen. (...) Moje dotychczasowe wizyty w Polsce w charakterze śpiewaka i pedagoga, oraz spotkania z mieszkającym tam ludźmi dają mi silne poczucie, że spodoba Wam się ten film. więcej01/02/2013

Lux Aeterna - 70 urodziny Mortena Lauridsena


Londyn, Cambridge, Kopenhaga, Johannesburg, Dallas, Cardiff i...

Poznań, jako jedyne miasto w Polsce, dołączy do światowych obchodów 70 urodzin Mortena Lauridsena, wybitnego amerykańskiego kompozytora, którego niezwykłe dzieła poruszają słuchaczy i zachwycają krytyków pod każdą szerokością geograficzną.

2 marca 2013 o godz. 19 zabrzmi mistyczne Lux Aeterna - jeden z najbardziej znanych utworów Mortena Lauridsena, a godzinę później odbędzie się specjalny pokaz filmu Shining Night. A Portrait of Composer Morten Lauridsen (2012).

Szczegóły


10/01/2013

Przesłuchania 2013

Poznański Chór Kameralny zaprasza na pierwszą w 2013 roku edycję przesłuchań. Osoby w wieku 20 - 30 lat, chcące dołączyć do zespołu, prosimy o wysłanie swojego zgłoszenia na:

impresariat@poznanskichorkameralny.com

Przesłuchania odbędą się
w dniach 18 - 28 lutego 2013.

Zapraszamy!28/11/2012

Recenzja koncertu w Kreuzkirche w Bonn

Poznański Chór Kameralny przedstawił się w bońskim Kreuzkirche dwoma nadzwyczajnymi opracowaniami Requiem, jako młody, homogeniczny, a zarazem bardzo giętki organizm brzmieniowy.

Fritz Herzog, General-Anzeiger Bonn

Czytaj więcej...06/11/2012

Oto Strach z najnowszej płyty z udziałem PCC

Materiał promujący najnowszą płytę zespołu Dżem nagraną z Poznańskim Chórem Kameralnym i orkiestrą Le Quattro Stagioni. Dostępny również w jakości HD!
14/10/2012

Faust na dobry początek. Relacja telewizyjna

Materiał Nowej Telewizji Gostyń z inauguracji VII Festiwalu Muzyki Oratoryjnej Musica Sacromontana.
19/09/2012

Przesłuchania już w październiku!

Zapraszamy na kolejną edycję przesłuchań do Poznańskiego Chóru Kameralnego, które odbędą się w dniach 1 - 5 października 2012.

Zgłoszenia należy przesyłać do 30 września na adres:
info@poznanskichorkameralny.com11/09/2012

Plaża - unaturzeni

15 września śpiewacy Poznańskiego Chóru Kameralnego wezmą udział w wernisażu wystawy "Plaża - unaturzeni", znanego poznańskiego artysty Jerzego Kopcia. Mowa, krzyk i szept, które wzbogacą instalację złożoną z kilkudziesięciu rzeźb, obiektów i gigantycznego obrazu, zostaną elektronicznie przetworzone na żywo przez Rafała Zapałę.

Ideą przewodnią projektu jest działanie otwierające człowieka na różnorodność, tolerancję i wolność. Działanie to odbywa się w przestrzeni publicznej, która podlega ciągłej negocjacji, a wypracowane znaczenia nigdy nie są oczywistością.

Otwarcie wystawy: Sobota, 15 września 2012, Poznań, pl. Wolności. Wstęp wolny.

Zobacz, jak Jerzy Kopeć maluje Plażę | Więcej o projekcie06/09/2012

Faust Radziwiłła zabrzmi po latach!

Podczas inauguracji VII Festiwalu Muzyki Oratoryjnej Musica Sacromontana Poznański Chór Kameralny wykona z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Dolnośląskiej pod batutą Marcina Nałęcza - Niesiołowskiego operę Faust skomponowaną przez Księcia Antoniego Radziwiłła do dramatu Johanna Wolfganga von Goethe. Światowa prapremiera kompozycji odbyła się 1835 roku w Berlinie, kilka lat po śmierci Radziwiłła i Goethego. Warto zaznaczyć, że Faust Radziwiłła był pierwszą w historii muzyczną adaptacją słynnego dramatu.

Szczegóły | Strona festiwalu | Zobacz plakat04/09/2012

Zdjęcia z koncertu z Markiem Ishamem

Śpiewacy Poznańskiego Chóru Kameralnego w obiektywie Katarzyny Zalewskiej. Fotografie wykonane 19 sierpnia w Teatrze Wielkim w Poznaniu podczas koncertu w ramach II Międzynarodowego Festiwalu Filmu i Muzyki Transatlantyk.
09/08/2012

Poznański Chór Kameralny na Transatlantyku

19 sierpnia śpiewacy Poznańskiego Chóru Kameralnego wystąpią w koncercie muzyki Marka Ishama podczas II Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Filmowej Transatlantyk.

Szczegóły | Strona festiwalu15/07/2012

Blu-ray i koncerty z zespołem Dżem

Zapraszamy na koncerty promujące płytę Dżem Symfonicznie, nagraną przez Poznański Chór Kameralny i orkiestrę Le Quattro Stagioni z legendarnym polskim zespołem rockowym Dżem.
Najbardziej znane przeboje Dżemu w nowych aranżacjach zabrzmią:

5/10/2012 w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu (kup bilet)
7/10/2012 w Sali Kongresowej w Warszawie (kup bilet)

Zobacz zdjęcia z koncertów w DMiT w 201124/06/2012

Premiera najnowszej płyty

23 czerwca, podczas koncertu z okazji 500-lecia uznania cudów na Świętej Górze odbyła się prezentacja najnowszej płyty Musica Sacromontana. Album zawiera premierowe nagranie Missa solemnis in B Johannesa Baptisty Lohra, zarejestrowanej przez Poznański Chór Kameralny z orkiestrą Czech Virtuosi we wrześniu 2011.Szczegóły | Posłuchaj nagrań | O płycie | Galeria zdjęć z koncertu15/06/2012

Odszedł profesor Stefan Stuligrosz

Żegnamy profesora Stefana Stuligrosza, twórcę słynnych na całym świecie Poznańskich Słowików, wybitnego dyrygenta, pedagoga, muzykologa i kompozytora, wychowawcę wielu pokoleń śpiewaków.

W latach 1998 - 2006 asystentem profesora Stefana Stuligrosza i drugim dyrygentem Poznańskich Słowików był założyciel i dyrektor artystyczny Poznańskiego Chóru Kameralnego - Bartosz Michałowski.14/06/2012

Na zakończenie sezonu...

Zapraszamy na ostatnie dwa koncerty w sezonie 2011/2012.
16 czerwca Poznański Chór Kameralny wykona dzieła Tallisa, Nowowiejskiego, Koszewskiego w kościele św. Andrzeja Boboli w Poznaniu, a tydzień później, wraz z Kapelą Świętogórską i znakomitymi solistami uczci 500-lecie uznania autentyczności cudów w bazylice na Świętej Górze k. Gostynia.

Wstęp na oba koncerty jest bezpłatny.20/04/2012

Kolejny koncert z Concerto Köln

Po niezwykle udanych koncertach w Poznaniu i na XXI Mikołowskich Dniach Muzyki w maju 2011, Concerto Köln zaprosiło Poznański Chór Kameralny do Kolonii (Niemcy). 15 kwietnia, podczas koncertu współorganizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza zabrzmiały Completorium i Conductus funebris Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, a także jeden z Trzech utworów w dawnym stylu oraz Benedictus na chór żeński a cappella Krzysztofa Pendereckiego.

 • G. G. Gorczycki - Completorium, Nunc dimittis (pobierz .mp3) • 16/04/2012

  MESSIAH 1742 wersja dublińska - galeria A. Hoffmanna

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z koncertu, który odbył się 13 kwietnia 2012 w kościele oo. Franciszkanów w Poznaniu.

  W wykonaniu dublińskiej wersji Mesjasza G. F. Haendla, w 270 rocznicę jego premiery, Poznańskiemu Chórowi Kameralnemu towarzyszyła Irish Baroque Orchestra oraz soliści: Marzena Michałowska, Piotr Olech, Maciej Gocman i Jarosław Kitała. Całość poprowadził Bartosz Michałowski.

  01/04/2012

  G. F. Handel MESSIAH 1742 wersja dublińska

  Poznański Chór Kameralny Bartosza Michałowskiego po raz kolejny przygotował niespodziankę dla miłośników muzyki dawnej. 13 kwietnia 2012 roku mieszkańcy Poznania będą świadkami niezwykłego wydarzenia. Dokładnie w 270 rocznicę pierwszego wykonania słynnego oratorium MESSIAH (Mesjasz) G. F. Haendla (Dublin, 13 kwietnia 1742) utwór ten zabrzmi w Poznaniu w pierwotnej - dublińskiej wersji! Jest to bez wątpienia najrzadziej prezentowana wersja oratorium. Na zaproszenie Poznańskiego Chóru Kameralnego do stolicy Wielkopolski przyjedzie, grająca na instrumentach z epoki, Irish Baroque Orchestra (dyrektor artystyczny - Monica Huggett). Oba zespoły wystąpią w towarzystwie znakomitych, polskich solistów, pod dyrekcją Bartosza Michałowskiego.

  Patronat nad tym wydarzeniem objął Pan Mateusz Morawiecki, Konsul Honorowy Irlandii oraz Fundacja Kultury Irlandzkiej.

  Informacja o biletach - kliknij!